петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 4
home Фудбал

Енис Барди по двомесечна пауза повторно тренира со Леванте

Енис Барди по двомесечна пауза повторно тренира со Леванте

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди го одржа првиот тренинг со соиграчите во Леванте по двомесечна рехабилитација по повредата на ’рбетот, јавија денеска шпанските медиуми.

На Барди му беше дијагностицирана лумбална дискус хернија што играчот за врска го оддалечи од настапите за македонската репрезентација и шпанскиот прволигаш од средината на ноември.

Според извештаите, Барди нема да биде во комбинација да настапи на утрешниот натпревар против Виљареал, а неговото враќање на теренот, најрано може да се очекува на мечот од 18 коло во Ла Лига, против Еибар, на 10 јануари.

Коронавирус