вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 77
home Фудбал

Емре Џан: Ние не сме жени, ние сме фудбалери

Емре Џан: Ние не сме жени, ние сме фудбалери

Емре Џан застана во заштита на својот клупски колега од Јувентус, Кристијано Роналдо кој беше исклучен во натпреварот од првиот круг од групната фаза од Лигата на шампионите против  Валенсија.

Португалецот доби црвен картон, но се чини дека судијата Феликс Брих неоправдано предвреме го прати во соблекувалните.

– Како може ова да биде црвен картон. Само го допре за косата. Ние не сме жени, ние сме фудбалери. Потегот на Роналдо 100% не е за црвен, изјави Џан.

Роналдо беше исклучен во 29 минута и тоа беше прв негов црвен картон во Лигата на шампионите. (МИА)

Коронавирус