сабота, 17. април 2021. Вести денес: 16
home Фудбал

Емери може да се врати во Валенсија

Емери може да се врати во Валенсија

Поранешниот тренер на Валенсија, Унаи Емери може да се врати во тимот.

Раководството на клубот од „Местаља“ разговара за опцијата да се покани 48-годишен фудбалски стручњак да ја преземе тренерската функција во следната сезона.

Сега Валенсија ја предводи Алберт Селадес. Екипата по 27 кола е на 7. место  во Ла Лига. Договорот на тренерот важи до 2021 година.

Емери работеше во Валенсија од 2008 до 2012 година. По неговото заминување, клубот смени 12 тренери.

Коронавирус