сабота, 17. април 2021. Вести денес: 7
home Фудбал

Емери казнет со 8.000 фунти за шутирање на шише

Емери казнет со 8.000 фунти за шутирање на шише

Менаџерот на Арсенал, Унаи Емери беше санкциониран од Фудбалската асоцијација на Англија.

Шпанскиот ментор ќе мора да плати парична казна од 8.000 фунти за неговото дејствување во натпреварот против Брајтон.

Стратегот шутна шише вода кон навивачите на ривалскиот тим, како резултат на неговото незадоволство од презентацијата на неговиот тим на теренот.

Тренерот веќе рече дека се согласува со казната и ќе ја плати во потребниот рок.

Коронавирус