петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 22
home Фудбал

Емери им забрани на играчи на Арсенал да пијат овошен сок

Емери им забрани на играчи на Арсенал да пијат овошен сок

Тренерот на Арсенал Унаи Емери смета дека е неопходно да се обрне внимание на деталите за да се обиде да ги подобри перформансите на тимот. Шпанскиот специјалист им забрани на играчи овошни сокови, а исто така одлучи да воведе поинтензивни тренинзи во природа.

Тактиките на Емери бараат висок степен на физичка кондиција, така што новиот тренер на „топџиите“ ги заостри правилата.

Од доаѓањето во Арсенал, Емери постигна само една победа во Премиер лигата – во третата рунда против Вест Хем (3:1). Во првите два круга загуби од Манчестер Сити и Челзи.