среда, 7. декември 2022. Вести денес: 12
home Фудбал

Елмас за Пандев: Немам зборови со кои можам да те опишам… (ФОТО)

Елмас за Пандев: Немам зборови со кои можам да те опишам… (ФОТО)

Ељиф Елмас испрати прекрасна порака до Горан Пандев, кој се пензионира и нема повеќе да игра во националниот дрес на Македонија.

Младиот талент на социјалните мрежи го поздрави капитенот со зборовите: „Нема зборови со кои можам да те опишам бате Гранде Горан Пандев“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elif Elmas (@elifelmas24)

По 20 години, 37-годишниот Пандев заминува во заслужена пензија. И не можеше да посака поубав крај, од настап на едно Европско првенство со нашата репрезентација.

Qatar 2022