среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 149
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Фудбал

Eлмас во Наполи го стигна Пандев

Eлмас во Наполи го стигна Пандев

Репрезентативецот на Македонија Елиф Елмас настапи против Торино со влегувањето во завршницата од натпреварот, а со тој настап Елмас го стигна Горан Пандев.

Елмас го одигра 124 натпревар во дресот на калчолигашоит со што се израмни по бројот на настапи со македонската фубдалска легенда Горан Пандев.

Пандев во кариерата во Наполи одигра две сезони, додека Елмас во Неапол пристигна многу помлад од Пандев пред три сезони кога имаше само 19 години. Наполи за услугите на Елмас на Фенербахче му плати околу 18 милиони евра.

Сезонава Елмас зад себе има три гола и четири асистенции во најсилното италијанско првенство.

Коронавирус