понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 166
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Елмас стартер за Наполи во мечот против Бреша (ФОТО)

Елмас стартер за Наполи во мечот против Бреша (ФОТО)

Наполи вечерва во италијанската Серија А ќе се пресмета против Бреша од 20.45 часот, а македонскиот репрезентативец Елиф Елмас повторно ќе биде стартер за неговата екипа.

Тренерот Џенаро Гатузо реши повторно да му даде шанса на македонскиот фудбалер, кој на последните четири меча кога беше стартер, Наполи успеа да слави.

 

View this post on Instagram

 

📌 StartingXI ⚽ #BresciaNapoli 🏆 #SerieATIM 💙 #ForzaNapoliSempre

A post shared by SSC Napoli (@officialsscnapoli) on

Коронавирус