среда, 7. декември 2022. Вести денес: 83
home Фудбал

Елмас слета во Скопјe, па веднаш на трчање покрај кеј

Елмас слета во Скопјe, па веднаш на трчање покрај кеј

Елиф Елмас е познат како некој кој сака да работи и да тренира со цел да ги исполни своите соништа, а тоа го докажа и денес.

Денес тој со репрезентацијата околу 13:30 часот слета на скопскиот аеродром, а само неколку часа подоцна објави фотографија како трча на кеј.

Qatar 2022