петок, 29. јули 2022. Вести денес: 27
home Фудбал

Елмас ќе игра против Грузија, Наполи не може да го спречи „дијамантот“ да дојде во Скопје

Елмас ќе игра против Грузија, Наполи не може да го спречи „дијамантот“ да дојде во Скопје

Италијанските прволигаши Наполи и Јувентус најавија дека ќе го следат примерот на бундеслигашот Вердер и нема да им дозволат во ноември на своите интернационалци да играат за своите репреезнтации.

Сепак правилата се јасни, Наполи и да сака реално да го лседи овој пример на Вердер не смее да му забрани на Елиф Елмас да дојде на собоирот на репрезентацијата, нашиот фудбалски „дијамант“ ќе игра против Грузија на 12 ноември.

„Кориере дело Спорт“ , наведеде дека причина за ваквата намера на клубови е стравот од ширење на коронавирусот во нивните редови по враќање на играчите од своите репрезентации.

УЕФА е јасна, сите здрави повикани играчи од страна на селекторите на анционалните репрезентации треба да се јават на подготовки, Елиф Елмас со сигурност доаѓа во Скопје, Македонија оди на победа во Грузија и пласман на ЕУРО.

 

извор: dribling.mk

Коронавирус