понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 41
home Фудбал

Елмас ја изнасмеа цела Италија: Славенички му упадна на новинарот на „Скај“ (ВИДЕО)

Елмас ја изнасмеа цела Италија: Славенички му упадна на новинарот на „Скај“ (ВИДЕО)

Македонскиот бисер Елиф Елмас вечерва нема да игра против Естонија, откако се пожали на повреда на бутот, па се врати во Неапол и вчера се појави во тренинг-центарот „Кастел Волтурно“, а на доаѓање направи – спектакл.

Младиот фудбалер за врска очигледно уште е во еуфорија и транс после пласманот со Македонија на Европското првенство, па додека новинар на „Скај Спорт Италија“, се вклучи во живо од тренинг-центарот, во тој момент со автомобилот Елмас му упадна во кадар, па направи потег „а ла Џани Алиоски“, почна да гестикулира, доволно да се преврти цела Италија од смеење.

Коронавирус