петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Елмас изведе уште едно чудо – овојпат на тренинг на Арената!

Елмас изведе уште едно чудо – овојпат на тренинг на Арената!

Елиф Елмас откако направи неверојатен потег и постигна магичен гол за време на еден тренинг на Наполи, на денешниот тренинг на македонската фудбалска репрезентација реши да го зголеми влогот со уште потежок удар.

Младиот талент повторно воодушеви со својата магија, а голот дефинитивно ќе стане вирален на социјалните мрежи. Златан Ибрахимовиќ имаше сличен потег на еден тренинг на Лос Анџелес галакси, но сега ќе видиме дали може да го ископира и овој удар на Елмас.

Коронавирус