петок, 30. септември 2022. Вести денес: 9
home Фудбал

Елиф Елмас заминува во Бенфика ?

Елиф Елмас заминува во Бенфика ?

Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас на крајот од сезоната би можел да го напушти Наполи и да се пресели во португалскиот тим Бенфика, пренесува италијански „Наполи магазин“.

Како што пренесуваат Италијанците, во редовите на Наполи по лошата сезона се подготвени на комплетна реконструкција на тимот, а тоа значи и продажба на голем дел фудбалери меѓу кои и Елмас.

За македонскиот репрезентативец веќе има официјална понуда од 20 милиони евра од Бенфика, која од Наполи, наводно, била прифатлива и транспферот би бил прифатен некаде во месец јули.

 

Коронавирус