недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Елиф Елмас негативен на коронавирусот

Елиф Елмас негативен на коронавирусот

Елиф Елмас денеска добил негативен тест на коронавирусот. Ова било негов втор негативен тест, и со тоа македонскиот интернационалец веќе може да се приклучи на екипата на Наполи, пишува Спортмедиа.мк

Тој повеќе од три недели беше позитивен на Ковид-19, и во самоизолација заедно со соиграчот Пиотр Зелински.

Елмас по дуелот со Џенова, на кој постигна и гол, имаше позитивен тест на Ковид-19. Ги пропушти и репрезенативните дуели со Косово, Естонија и со Грузија.

Коронавирус