среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 82
home Фудбал

Екстаза од воодушевување: Ибрахимовиќ истрча на „Сан Сиро“ (ВИДЕО)

Екстаза од воодушевување: Ибрахимовиќ истрча на „Сан Сиро“ (ВИДЕО)

На „Сан Сиро“ се појавија дури 70.000 гледачи да го поздрават Златан Ибрахимовиќ во дресот на Милан.

Швеѓанецот не се најде во почетниот состав, но затоа пак кога истрча на теренот на загревањето доби овации од гледалиштето.

Коронавирус