четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 124
home Фудбал

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМКИ: Голема поплава пред стадионот каде Македонија утре го игра првиот меч на ЕП (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМКИ: Голема поплава пред стадионот каде Македонија утре го игра првиот меч на ЕП (ВИДЕО)

Македонската фудбалска репрезентација денес го одработува последниот тренинг пред дуелот со Австрија утре, виситнско невреме во Букурешт, кое го поплави центарот за акредитации кај стадионот.

Македонските новинари, околу триесетина на број во Букурешт, не можеа да ги подигнат акредитациите поради поплава, едноставно не се стигнуваше до центарот за акредитации.

Коронавирус