петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

„Екип“ ја откри цената на Мбапе

„Екип“ ја откри цената на Мбапе

Авторитативниот француски весник „Екип“ тврди дека цената на Килијан Мбапе е помеѓу 230 и 250 милиони евра.

Ако некој клуб плати, тоа ќе биде нов трансфер рекорд.

Пред две години талентираниот напаѓач го смени Монако со Пари Сен Жермен со чуден договор – заем од 35 милиони евра и дополнителна клаузула од 145 милиони евра.

Во секој случај, 20-годишната француска суперѕвезда ќе игра во новата сезона на „Парк де Пренс“.

Реал Мадрид се подготвува за моќна офанзива по една година, за која треба да потроши над 200 милиони евра. Договорот на ПСЖ со Мбапе е до летото 2022 година.

Коронавирус