понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 158
home Фудбал

Едвај спаси жива глава: Фудбалери нападнаа судија во БиХ (ФОТО)

Едвај спаси жива глава: Фудбалери нападнаа судија во БиХ (ФОТО)

Во Втората лига Запад во БиХ требаше да играат Искра и Влашиќ, но натпреварот беше прекинат во 55-тата минута поради тоа што гостинските играчи го нападнаа главниот судија.

Иска водеше со 1-0 во првото полувреме, но потоа се создаде вистински хаос на теренот. Судијата Кенан Керо досуди пенал за домаќините, по што гостите го нападнаа.

Тој едвај успеа да им  побегне на играчите, кои изгледа беа решени навистина да го претепаат.

Извор: СуперСпорт