петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 24
home Фудбал

Едвај се концентрираат на фудбалот: Кога ќе ја видите оваа сексапилна сопственичка на овој клуб ќе ви стане јасно како станала газдарица

Едвај се концентрираат на фудбалот: Кога ќе ја видите оваа сексапилна сопственичка на овој клуб ќе ви стане јасно како станала газдарица

Австриската Бундес лига оваа сезона ќе може да се пофали со тоа што во своите редови ја има најверојатно најсексапилната претседателка на било кој фудбалски клуб во Европа.

Станува збор за Дијана Лангес Сваровски чиј клуб ВСГ Сваровски Тирол сезонава го освои првото место во втората лига и на тој начин обезбеди учество во првото коло.

 

View this post on Instagram

 

SUNNY ☀️ . . . . #happy #vorfreude #bundesliga #wsgtirol @dk_foto

A post shared by Diana Langes (@dianalanges) on

Во првото коло ја совладаа Австрија на свој терен со резултат од 3:1, а тоа создаде задоволство кај сите бидејќи поразениот клуб зад себе има 24 титули.

Радоста не ја криеше ниту сопственичката на клубот која многумина прашуваат како ли стигнала да биде претседател на истиот?

 

View this post on Instagram

 

WEEKEND VIBES ?? #eden

A post shared by Diana Langes (@dianalanges) on

За неупатените, нејзиниот дедо е основач на компанијата Сваровски кој се бави со производство на накит, а таа своевремено работела како топ модел по што во 2013 година се одлучила да влезе во светот на фудбалот.

По ова светот беше во неверување како ли жена ќе успее да стои на чело на машки тим, но таа храбро го докажа спротивното.

 

View this post on Instagram

 

DERBYFIEBER! ?⚽️? Mit der Aufregung ist es heute wie mit dem Wetter: Die Temperaturen kraxeln so schnell nach oben, dass man sie kaum noch messen kann. Wir sind heiß, wir sind fit, wir sind bereit, heute Abend wird in Wattens gerockt! Wecker stellen oder Post-It-Zettel an den Kühlschrank: 18:30 ist Anpfiff! ? IT‘S DERBY TIME!?⚽️? Our excitement equals the weather today: feverish temperatures rise so fast that they almost can’t be measured anymore. We are hot, we are fit, we are ready, and tonight we will rock Wattens! Set your alarm or pin a note to your fridge: Off we go at 18:30!? #derby #fussball #football #wsgwattens #wirsiegengemeinsam #fcwackerinnsbruck #tirol #bundesliga #skygo #ersteliga #gernotlangesstadion #wattens #grünweiß #grünweißistheiß #austria #wattensheat #swarovski #yeswecan #tonightisthenight #? #⚽️ #??

A post shared by Diana Langes (@dianalanges) on

Коронавирус