недела, 26. септември 2021. Вести денес: 37
home Фудбал

Еден од најдобрите фудбалери на Вест Хем се сели во Ливерпул

Еден од најдобрите фудбалери на Вест Хем се сели во Ливерпул

Ливерпул влегува во трка за потписот на еден од најдобрите фудбалери на Вест Хем Јунајтед, Џерод Боуен. Боуен кој минатата година стигна во Лондон од редовите на Хал имаше одлична сезона во Премиер-лигата, а од доаѓањето во Вест Хем запиша 51 настап на кој постигна и девет гола.

Поливалентниот англиски фудбалер кој може да покрие неколку позиции во нападот е идеално решение за менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп кој обожава такви фудбалери. Ќе може да го користи и во средината и во нападот, со што ќе добие на поголема ширина во новата сезона.

Коронавирус