вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 62
home Фудбал

Ед Вудвард си поднесе оставка во Манчестер Јунајтед

Ед Вудвард си поднесе оставка во Манчестер Јунајтед

Потпретседателот на Манчестер јунајтед, Ед Вудвард вечерва си поднесе оставка од функцијата во овој клуб. Причината за овој потег е фијаското со Суперлигата.

Тој беше еден од главните луѓе во УЕФА и вчера си поднесе оставка откако беше најавена Суперлигата.

Тој требаше да биде еден од лидерите на овој проект, но откако навивачите го искажаа своето незадоволство, а кон тоа се приклучија и фудбалерите, Вудвард решил да се повлече од таа фунција во Манчестер Јунајтед.

.

Коронавирус