понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Фудбал

Ѕвездата на Тотенхем призна: Во младоста го бодрев Манчестер Јунајтед

Ѕвездата на Тотенхем призна: Во младоста го бодрев Манчестер Јунајтед

Сон Хонг Мин, еден од најдобрите играчи на Тотенхем, призна дека навивал за друг тим од Премиер лигата во младоста.

„Го бодрев Манчестер Јунајтед, а причината е што мојот сонародник Парк Џи Сунг играше за нив“, рече Сон.

Репрезентативецот на Јужна Кореја вели дека Парк и денес е голема sезда во неговата земја.

„Паркот е национален херој. Во Кореја за него се вели дека има две срца. Тој сега е мој добар пријател. На некој начин, тој ни ги отвори вратите на Премиер лигата. Јас тогаш го бодрев Јунајтед, а сега, се разбира, тоа не е така. Целосно сум посветен на Тотенхем “, рече Сон.

Локални избори 2021