сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 129
home Фудбал

Ѕвездата на Интер остана на улица заради коронавирусот

Ѕвездата на Интер остана на улица заради коронавирусот

Во необична ситуација се најде ѕвездата на Интер, Кристијан Ериксен поради епидемијата на коронавирусот.

Данецот пристигна во Италија во зима и сè уште живее во хотел пред да открие дека синоќа сопственикот го затворил.

Раководството на клубот реагирало брзо и го спасило играчот да не остане на улица откако изнајмиле стан за него, каде ќе остане во следниот месец, до кога трае карантинотна екипата.

Голем број клубови соопштија за позитивни тестови на своите играчи и ги принудиле останатите да останат дома еден месец додека не се решат работите.

Локални избори 2021