сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 87
home Фудбал

ЅИРНЕТЕ ВО НОВИОТ СТАН НА МЕСИ ОД 7 МИЛИОНИ ЕВРА ВО МАЈАМИ: Погледот од спалната соба ќе ве остави без зборови (ФОТО)

ЅИРНЕТЕ ВО НОВИОТ СТАН НА МЕСИ ОД 7 МИЛИОНИ ЕВРА ВО МАЈАМИ: Погледот од спалната соба ќе ве остави без зборови (ФОТО)
Foto: Profimedia/Grosby Group

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси се почасти со нов стан во вредност повеќе од 6,5 милиони евра. Станот се наоѓа на деветиот спрат во зграда во Мајами, односно целиот спрат во неговасопственост.

Foto: Profimedia/Grosby Group

Станот има 512 метри квадрати, а само терасата има дополнителни 200 квадрати, со панорамски поглед кон океанот. Располага со 4 спални соби и исто толку купатила, а поседува и посебна просторија за ладење во која можат да се постават 1.000 шишиња вино.

Foto: Profimedia/Grosby Group

Во комплексот каде што се наоѓа овој стан има шест базени, спа центар, фитнес центар, игралиште за деца…

Foto: Profimedia/Grosby Group

Сите станари од овој комплекс исто така имаат директен пристап на плажата, пристап до јога центар, кујна со најдобра светска храна, како и широк избор на вина од барот.

Foto: Profimedia/Grosby Group

Лионел Меси поседува уште еден стан во Мајами и тоа само неколку блока одалеченост од новиот, а за истиот тогаш инкасирал 4.5 милиони евра.

Коронавирус