петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Џерард за Њукасл: Не ме прашувајте глупости

Џерард за Њукасл: Не ме прашувајте глупости

Стивен Џерард беше споменат како еден од можните кандидати за нов тренер на Њукасл, но легендата на Ливерпул категорично демантираше.

Џерард е среќен во Глазгов Ренџерс и нема намера да го напушти шкотскиот клуб.

„Дали ви изгледам среќно? Дали изгледам прилагодено тука? Тогаш не ме прашувајте глупости“, им изјави Џерард на новинарите по вчерашната победа над Бромби во Лига Европа.

Коронавирус