среда, 29. март 2023. Вести денес: 138
home Фудбал

Џерард: Сега никој не го сака Ливерпул за противник

Слично размислува и неговиот поранешен соиграч во репрезентацијата на Англија, Рио Фердинанд.
Џерард: Сега никој не го сака Ливерпул за противник

Легендарниот капитен на Ливерпул, Стивен Џерард искажа многу пофалби до тимот на Јирген Клоп кој го елиминира Манчестер Сити во четвртфиналето на Лигата на шампионите.

-Сега ниту еден од трите потенцијални ривали нема да сака да се падне со Ливерпул во полуфиналето. Навивачите на „црвените“ веруваат во играчите и во менаџерот и се оптимисти дека нивниот омилен клуб може да го освои трофејот во ЛШ. И јас верувам во таков исход. Елиминацијата на Барселона може да им даде поголема самодоверба, истакна Џерард.

Слично размислува и неговиот поранешен соиграч во репрезентацијата на Англија, Рио Фердинанд.

-Реал Мадрид е прв фаворит поради искуството и поради тоа што го има Кристијано Роналдо, но и тие нема да го сакаат Ливерпул за противник. Во моментов тимот на Клоп може да се справи со сите, вели Фердинанд.

(Миа)