среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Џерард: Ми недостасува Ливерпул

Џерард: Ми недостасува Ливерпул

Тренерот на Ренџерс, Стивен Џерард призна дека секојдневно му недостасува Ливерпул.

Џерард играше за Ливерпул од 1998 до 2015 година.

Прекрасно е да се игра за Ливерпул повторно и да се дели истото шкафче со момците во црвеноиот дрес. Со нетрпение го чекав овој момент затоа што ми недостасува Ливерпул секој ден. Навистина ми се допаѓа работата на Јирген Клоп, со него секогаш знам дека Ливерпул ќе го победи претстојниот натпревар, изјави Џераџрд кој беше дел од пријателскиот натпревар во Глазгов меѓу ветераните на Ренџерс и Ливерпул.
Англискиот тим победи со резултат 3:2, а Џерард првото полувреме го одигра за Ливерпул, во кое ја играше скоро целата своја кариера.

Во второто полувреме тој го облече тимскиот дрес од Глазгов, во кој во моментов работи како главен тренер.

Локални избори 2021