вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Џенова го промовираше новиот тренер

Џенова го промовираше новиот тренер

Клубот Џенова за кој настапува македонскиот репрезентативец Горан Пандев, денес го промовираше новиот тренер Роландо Маран.

Договорот со 57-годишниот фудбалски стручњак е потпишан на две години.

Последната работа на Маран беше во Каљари, од каде беше отпуштен во март.

Претходно, Маран ги водеше и Киево, Катанија, Бари и Бреша.

Минатата сезона во Серија А, Џенова го зазеде 17. место, обезбедувајќи опстанок во последното коло.

Коронавирус