четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Фудбал

Џеко во Рома за уште три сезони

Џеко во Рома за уште три сезони

Един Џеко го продолжи договорот со Рома до летото 2022 година, објави италијанскиот клуб. 33-годишниот босански репрезентативец игра за „волците“ од 2015 година, откако запиша 87 голови и 38 асистенции во 179 официјални средби во текот на четири сезони со тимот.

– Во последните неколку недели, сфатив колку овој клуб сака да останам. Моите разговори со раководството, работата што ја работиме со тренерот, моите односи со соиграчите и љубовта на навивачите ме направи уште еднаш да се потсетам што научив во текот на последните четири години – дека Рома е мој дом. Имаме сè што е потребно за да освоиме нешто овде и јас сум среќен што можам да останам подолго, рече напаѓачот.

Интерес за напаѓачот имаше од Интер, кој беше подготвен да плати 18 милиони евра за да го привлече.

Парламентарни избори 2020