четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Џеко: Судијата немаше храброст да свири пенал против Барселона

Џеко: Судијата немаше храброст да свири пенал против Барселона

Најдобриот стрелец на Рома, Един Џеко, изјави дека резултатот од првиот меч од четврт-финалето на Лигата на шампионите против Барселона ќе беше поинаков, доколку холандскиот судија Даниеле Макели имаше храброст да досуди пенал против Каталонците во првото полувреме.

Барселона победи со 4: 1, Џезеко го постигна единствениот гол за римјаните, а при резултат 0:0, судијата по прекршок врз него не покажа на белата точка.

– Грдо е што немаат респект кон нас како тим. Ние не сме случајно во четвртфиналето. Да беше досуден пенал натпреварот ќе одеше во друг правец, рече Џеко.

Реваншот е за пет дена во Рим.

Коронавирус