четврток, 4. март 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Џеко ја напушта Рома поради конфликт со тренерот

Џеко ја напушта Рома поради конфликт со тренерот

Напаѓачот на Рома, Един Џеко одлучи да го напушти римскиот клуб, тврди „Calciomercato.com“.

Според изворот, 34-годишниот фудбалер сака да го менува тим поради конфликт со тренерот Пауло Фонсека. Засега за играчот е заинтересиран само Вест Хем, но напаѓачот не сака да се пресели во лондонскиот клуб.

Во моментот, според одлуката на Фонсека, играчот тренира одделно од главниот состав на Рома. Тренерот исто така му ја одзеде капитенската лента на фудбалерот.

Џеко игра во Рома од 2015 година. Во сезоната 2016/2017, тој стана најдобар стрелец во Серија А со 29 погодоци. Во тековната лига, Босанецот постигна седум гола на 15 натпревари.

Коронавирус