сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 9
home Фудбал

Џеко го пропушта мечот со Милан

Џеко го пропушта мечот со Милан

Италијанскиот фудбалски клуб Рома во дерби дуелот во Серија А против Милан нема да може да смета на босанскиот репрезентативец Един Џеко.

Рома и во реваншот ја победи португалска Брага и се пласира во осмина-финалето во Лига Европа. Римјаните славеа со 3:1, а серијата голови ја отвори токму Џеко.

Сепак напаѓачот, не издржа до крајот на теренот и во второто полувреме замина во соблекувалната поради проблеми со повредата.

Медиумите  во оваа земја не знаат за што станува збор, но ги пренесуваат зборовите на тренерот Паоло Фонсека, кој рекол дека со сигурност Џеко ќе го пропушти дербито со Милан.

Коронавирус