среда, 7. декември 2022. Вести денес: 13
home Фудбал

Џани со емотивна порака до Бате Горан – „Последниот танц на легендата“ (ФОТО)

Џани со емотивна порака до Бате Горан – „Последниот танц на легендата“ (ФОТО)

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Горан Пандев, денеска против Холандија ќе го одигра последниот натпревар во репрезентативниот дрес. Езгијан Алиоски испрати емотивна порака до „Гранде Пандев“.

На социјалните мрежи тој напиша „Последниот танц на легендата“.

Qatar 2022