среда, 18. мај 2022. Вести денес: 21
home Фудбал

Џан постигнал договор со Јувентус

Џан постигнал договор со Јувентус
Rubin Kazan's Brazilian midfielder Carlos Eduardo (R) vies for the ball with Liverpool's German midfielder Emre Can (C) during a UEFA Europa League group B football match between Liverpool FC and FC Rubin Kazan at Anfield in Liverpool, north west England, on October 22, 2015. AFP PHOTO / OLI SCARFF (Photo credit should read OLI SCARFF/AFP/Getty Images)

Играчот на премиерлигашот Ливерпул и германски репрезентативец Емре Џан во новата сезона најверојатно ќе го носи дресот на актуелниот шампион на Италија, Јувентус.

Џан во моментов ги одработува последните шест месеци од договорот со Ливерпул што значи дека има право да преговара со други екипи бидејќи во јуни ќе биде слободен играч.

Според италијански „Скај Спорт“ тој веќе постигнал договор со Јувентус особено што не сакаше да потпише нов договор со „црвените“.

Џан на „Енфилд“ во 2014 година дојде од Баер Леверкузен и за Ливерпул има одиграно 106 натпревари и постигнато осум голови, од кои четири сезонава.

Коронавирус