петок, 3. јули 2020. Вести денес: 88
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Фудбал

ДВОЈНА ТРАГЕДИЈА: Италијанскиот фудбалер завиен во црн, прво му почина вујкото од коронавирус, а сега синот му падна од тераса

ДВОЈНА ТРАГЕДИЈА: Италијанскиот фудбалер завиен во црн, прво му почина вујкото од коронавирус, а сега синот му падна од тераса

Италија е во шок по смртта на осумгодишниот син на поранешниот фудбалер на Фиорентина, Микеле Басис. Oткако прво неговиот вујко починал поради компликации од коронавирус, сега се соочува со уште поголема загуба, отако животот го загуби и осумгодишниот син.

Тој си играл на балконот во семејната куќа, по што се лизнал и паднал.

Итно бил пренесен во болница, но набрзо им подлегнал на повредите.

Басис настапуваше за Фиорентина, а своевремено ги бранеше и боите на Џенова. Кариерата ја заврши во 2010 во нисколигашот Арецо.

Парламентарни избори 2020