вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 4
home Фудбал

Две минути го спасија Бејл од парична казна

Две минути го спасија Бејл од парична казна

Велшката sвезда на Реал (Мадрид) има повреда и ја проследи победата од 5-0 над Леганес на трибините. Крилниот напаѓач си замина пред крајот на мечот, што требаше да му донесе парична казна.

Сепак, Бејл покажа одлично познавање на внатрешните правила. Тој го напушти своето место на трибините во 82 минута, а според прописите, од играчите се бара да бидат на трибините до 80-тата минута од натпреварите.

Очигледно, Бејл одлучи дека можеби нема да го заврши натпреварот, чиј исход беше јасен по првото полувреме.

Во 80-тата минута Реал Мадрид веќе имаше предност од 4 гола.