четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 57
Во живо

„Св. Климент Охридски, стожерот на македонската грамотност“

home Фудбал

Двата гола на Пандев против Холанѓаните (ВИДЕО)

Двата гола на Пандев против Холанѓаните (ВИДЕО)

Најдобриот фудбалер во историјата на Македонија, Горан Пандев, денеска ќе го одигра последниот меч во националниот тим. Дуелот со Холандија на Европското првенство ќе има посебно значење.

Две децении Горан Пандев го носи македонскиот дрес, а досега има постигнато два гола на два различни натпревари против „лалињата. Првиот е во квалификациите за СП 2006 кога во Скопје мечот заврши 2-2, а вториот е во циклусот за СП 2010, кога Холанжаните славеа со 1-2.

Qatar 2022