недела, 27. септември 2020. Вести денес: 44
Во живо

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

home Фудбал

Двајца фудбалери на Манчестер Сити се позитивни на коронавирус

Двајца фудбалери на Манчестер Сити се позитивни на коронавирус

Фудбалскиот клуб Манчестер Сити денеска потврди дека Ајмерик Лапорт и Ријад Марез се позитивни на Ковид-19.

Двајцата фудбалери веднаш се сместени во изолација и ќе бидат под постојан надзор од докторите. Ниту Лапорт ниту Марез немаат никакви симптоми на Ковид-19. Од клубот им посакуваат брзо закрепнување, а ќе му се приклучат на тимот штом добијат два негативни теста во следниот период.

Коронавирус