среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 41
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Фудбал

Два клуба од Премиер лигата се заинтересирани за голманот Ромеро

Два клуба од Премиер лигата се заинтересирани за голманот Ромеро

Голманот на Манчестер јунајтед, Серхио Ромеро може да ја продолжи кариерата во друг клуб во Премиер лигата, објави „ЕСПН“.

Според изворот, за 33-годишниот Аргентинец се заинтересирани Лидс и Евертон.

Претходно беше објавено дека голманот сака да го напушти Манчестер јунајтед поради желбата да добие поголема минутажа.

Во сезоната 2019/20, Ромеро настапи на 15 натпревари за Манчестер јунајтед, на кои прими четири голови.

Аргентинецот играше во Лигата на Европа, ФА Купот и англискиот Лига Куп без воопшто да се појави на теренот во Премиер лигата.

Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на Ромеро на 2,8 милиони евра.

Коронавирус