четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 103
home Фудбал

Другата страна на мундијалот: Атрактивна колумбиска новинарка доживеа сексуален напад додека вршеше пренос во живо (ВИДЕО)

Другата страна на мундијалот: Атрактивна колумбиска новинарка доживеа сексуален напад додека вршеше пренос во живо (ВИДЕО)

Колумбиската фудбалска репрезентација на навистина лош начин го стартуваше Светското првнество во Русија, но првиот меч на „кафетеросите“ на мундијалот не мина воопшто добро и за познатата и атрактивна презентерка од оваа земја.

Новинарката на „Дојче Веле“, Хулиет Гонзалез имала една навистина непријатна ситуација додека имала вклучување во живо пред стадионот во Саранск, бидејќи при обраќањето, влетал еден фудбалски фан кој извршил сексуален напад со фаќање за градата и бакнеж во образот.

Гонзалез стоечки го претрпе нападот и продолжи да известува, но здруженијата на новинари почнаа со петиции на социјалните мрежи за пронаоѓање на фанот и казнување на истиот со цел да се спречат вакви немили испади.

Qatar 2022