понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Драматична сцена: Навивач доживеа срцев удар на трибина

Драматична сцена: Навивач доживеа срцев удар на трибина

Натпреварот меѓу Њукасл и Тотнем го одбележа драматична сцена откако на трибините еден навивач доживеа срцев удар, по што мораше да интервенира брзата помош.

Фудбалерите завршиле во соблекувалната, додека медицински тим и Итната помош пристигнале да му помогнат на навивачот.