понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 12
home Фудбал

Драма во ложата на Реал: Бензема се држи за глава, Рамос удира по стакло

Драма во ложата на Реал: Бензема се држи за глава, Рамос удира по стакло

Фудбалерите на Реал Мадрид влегоа како голем фаворит во синоќешната пресметка со Алвес (1-2), но повторно разочараа со оглед што беа инфериорни во поголем дел од средба и на крајот заслужено загубија.

Но, „кралевите“ и покрај ова имаа можност да спасат барем бод, откако на истекот од судиското продолжение, Иско можеше да му донесе на Реал бод, но со удар од дваесетина метри ја погоди пречката. Таа ситуација предизвика неверување кај Бензема, Рамос и Валверде, кои не беа во конкуренција за овој натпревар.

Но, „кралевите“ и покрај ова имаа можност да спасат барем бод, откако на истекот од судиското продолжение, Иско можеше да му донесе на Реал бод, но со удар од дваесетина метри ја погоди пречката. Таа ситуација предизвика неверување кај Бензема, Рамос и Валверде, кои не беа во конкуренција за овој натпревар. Бензема во неверување се држеше за главата, додека Рамос удираше во заштитното стакло.
Бензема во неверување се држеше за главата, додека Рамос удираше во заштитното стакло. Мадриѓани сега се четвртопласирани со 17 бодови, шест помалку од лидерите Реал Сосиедат и Атлетико Мадрид, кој има и еден меч помалку.

Коронавирус