вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 103
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Драма над Белгија: Приватниот авион на Меси принудно следал на аеродромот во Брисел!

Драма над Белгија: Приватниот авион на Меси принудно следал на аеродромот во Брисел!

Приватниот авион на ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, вреден 13 милиони евра, денеска бил присилен принудно да следа на аеродромот во Брисел и тоа поради дефект.

Авионот утринава полетал кон Тенерифе на Канарските острови, но пилотите забележале помал дефект поради што морале непланирано да слетаат на аеродромот „Завентем“ утринава во девет часот. Еден и пол час подоцна, авионот повторно полетал, но по 45 минути повторно се вратил во Брисел, каде што очигледно ќе се задржи подолго. Во престолнината на Белгија пристигнал еден ден претходно и тоа од бразилскиот град Рецифе.

Засега нема информации дали Меси бил во авионот, кој може да прими 16 патници, а има и два тоалети и сопствена кујна.

Коронавирус