петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 52
home Фудбал

Драма на теренот: Фудбалер се онесвести, сите притрчаа кон него (ВИДЕО)

Драма на теренот: Фудбалер се онесвести, сите притрчаа кон него (ВИДЕО)

Натпревар од третата португалска лига беше прекинат на средината на првото полувреме поради неочекуван инцидент.

Фудбалерот на домаќините, Алекс Аполинарио се онесвести во 28. минута, па сите во паника трчаа да го оживеат.

По неколку минути, бразилскиот фудбалер се освести, па со возило на Брзата помош беше испратен во болница.

Натпреварот беше прекинат, а фудбалерите на двете екипи се собраа на центарот на теренот за да се помолат и да испратат поддршка до 24-годишниот фудбалер, пренесе Спорт 1.

Коронавирус