петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 23
home Фудбал

Дракслер пред трансфер во Севиља

Дракслер пред трансфер во Севиља

Голема е веројатноста германскиот фудбалер Јулијан Дракслер кариерата да ја продолжи во Шпанија како играч на Севиља, објавија француските медиуми.

Дракслер по доаѓањето во ПСЖ не се избори за стандардно место и е во потрага по клуб каде ќе добие поголема минутажа.

24-годишнито Германец во Париз дојде од Волфсбург во јануари 2017, настапи на 71 натпревар и постигна 15 гола.

Има настапувано и во Шалке.