понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 164
home Фудбал

Драган Канатларовски селектор на репрезентацијата до 21 година

Драган Канатларовски селектор на репрезентацијата до 21 година

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година доби нов селектор во името на Драган Канатларовски, со што тој ќе биде првиот тренер со четири различни селекции.

Канатларовски во минатото во два наврати го водеше А-тимот. Исто така беше назначен и за селектор на У16-репрезентацијата, па како што периодот одминуваше, така го водеше тој тим кој е генерација 2004 година скалила погоре, односно како У17.

 

Коронавирус