понеделник, 20. март 2023. Вести денес: 115
home Фудбал

Досега невидено, голманот одглуми за негов соиграч да добие црвен картон! (ВИДЕО)

Досега невидено, голманот одглуми за негов соиграч да добие црвен картон! (ВИДЕО)

На мечот од Норвешката лига меѓу Кристиансунд и Викинг се случи нешто што досега можеби и никогаш не се случило, се степаа соиграчи, а едниот од нив доби црвен картон.

Во судиското продолжение од мечот, дефанзивецот Брекало се степа со својот голман, а тој одглуми дека добил силен удар, падна како покосен по што судијата му покажа црвен картон на неговиот соиграч.

Среќа Викинг го доби мечот со 3-2, па оваа невидена глупост немаше реален ефект во играта.

loading...