петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Дони ван де Бик ќе го замени Погба во Јунајтед

Дони ван де Бик ќе го замени Погба во Јунајтед

Дони ван де Бик ќе го замени Пол Погба во Манчестер Јунајтед, информираа таблоидите на Островот.

Спортскo-техничкиот штаб на „црвените ѓаволи“ гледа во лицето на Холанѓанецот совршен играч за да ја преземе улогата на францускиот ас на средина на теренот.

Дваесет и три-годишниот играч од средниот ред прави уште една силна сезона за Ајакс, со 10 гола и 11 асистенции на 37 натпревари од почетокот на сезоната.

Холанѓанецот го бараат и Реал Мадрид и Јувентус.

Коронавирус