недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Донарума е решението за Јувентус, Буфон заминува

Донарума е решението за Јувентус, Буфон заминува

Италијанскиот фудбалски гигант Јувентус е подготвен да го ангажира Џанлуиџи Донарума од Милан .Преговорите веќе се наоѓаат во завршна фаза, а „старата дама“ се согласила да му даде на Донарума повеќегодишен договор за плата од десет милиони евра,

Менаџерот на Донарума Мињо Раиола ќе треба да му помогна на Ањели во продажбата на Шчешни. Полскиот репрезентативец се наоѓа во добра форма и не би требало да има проблеми да најде нов клуб, но Јуве сака продажбата да биде финиширана до почетокот на ЕВРО 2020. Воедно, „старата дама“ ќе бара скромни 15 милиони евра за Полјакот, се со цел трансферот да биде забрзан.