недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 82
home Фудбал

Дојде со луксузен хеликоптер, си замина шокиран: Непријатни вести за Нејмар

Дојде со луксузен хеликоптер, си замина шокиран: Непријатни вести за Нејмар

Репрезентацијата од Бразил наскоро започнува припреми за Копа Америка, натпреварување кое се игра наредниот месец.

Копа Америка секогаш ни нуди многу возбудувања. Сигурно тоа ќе биде така и овој пат, а главни фаворит за освојување на трофејот се Бразил, Аргентина, Уругвај и Чиле.

Бразилците конечно сакаат да го освојат овој трофеј, а вчера се собраа за да ги започнат припремите.

Секако, главна ѕвезда кај „кариоките“ е Нејмар кој на припреми пристигна со хеликоптер, но веднаш ги дочека непријатно изненадување.

Имено, селекторот Тите донесе одлука која изненади многумина и му ја одзеде капитенската трака на Нејмар.

Се очекуваше капитенската лента да остане кај Нејмар по Мундијалот, но селекторот одлучи нов капитен да биде Дани Алвеш.

Коронавирус